© 2003-2012 Emu-Info Team
Menu
Aktualności
Emulatory
Katalog gier
Katalog info
Redakcja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup SNES
Autor Wiadomość
}{usarz 
Expert

Wysłany: 12-11-2012, 23:29   Zakup SNES

Witam serdecznie po długiej przerwie. Wiem, że forum umiera, ale czy jest ktoś kto zdąży mi dać odpowiedź przed zakończeniem aukcji na moje pytanie/a ?

Otóż od dłuższego czasu siedzę w domu na L4 i posiedzę jeszcze długo (zmiażdżony staw skokowy po wypadku), a nuda zaczyna mnie dobijać, na PS3 gram głównie w fifę jak są koledzy, wyciągnąłem z szafy po 3 latach PSXa, ale czekam na kartę pamięci i..

I wpadłem na pomysł, żeby sprawić sobie SNESa. Tylko mam dylemat - czy warto? Nie chodzi tyle o samą aukcję, bo jeśli chodzi o wartość pojedynczych elementów zestawu to się "opłaca".
http://allegro.pl/konsola...2764859224.html

Tylko czy warto w to inwestować. Bo ogólnie jeśli patrzę na ceny gier, to mi szczena opada. Mam doświadczenie głównie z produktami Sony, bo mam/miałem wszystkie ich konsole, z Nintendo znam się jedynie przez emulację (nie licząc NESa, bo kto nie miał "pegazusa").
Wiem, że na pewno ekonomicznym wyborem byłby DS Lite z R4 itp, bo na GBA było sporo portów ze SNESa, ale ja mam ochotę zagrać w Mario itp na dużym ekranie z dziewczyną czy nawet ojcem, który również uwielbia takie gry. Wiem również, że można nawet sprawić sobie pady do PC i połączyć z TV i grać sobie na emu - ale sami wiecie, "to nie to samo".

Może mi ktoś powiedzieć, warto czy nie?

bobercio 
Expert

Wysłany: 14-11-2012, 01:21   

Polecam Amazon, znajdziesz taniej, tylko pytaniem jest czy będzie NTSC

Mad_Man 
Expert

Wysłany: 14-11-2012, 09:55   

Na wstępnie powiem, że jestem jako takim maniakiem SNESa. Cała moja wypowiedź nie będzie obiektywna, chociaż będę starał się odwoływać do swojego zdrowego rozsądku.

SNES jako konsola 16-bitowa spełnia wyśmienitą rolę jako maszyna retro z kilku względów. Po pierwsze i najważniejsze, wyszła na nią ogromna liczba gier, a spora część z nich jest wciąż grywalna. Po drugie, jako dość stary sprzęt oferuje prześliczną grafikę 2D, której nie znajdziemy w żadnej innej konsoli z tamtego okresu. Jak np. NES był ograniczony liczbą kolorów, sprite'ami na ekranie, tak SNES jest wolny od tych ograniczeń. Po trzecie, konsola SNES jest niezawodna. Kupiłem kilkanaście cartów przez allegro w nieznanym stanie technicznym i każdy był sprawny. Kolejnym argumentem, który przemawia za kupnem, jest możliwość odkrywania biblioteki nieznanych przez nas gier i wypełnienia luki powstałej między NESem a takim np. PSXem czy komputerem. Z tych względów SNES jest konsolą marzeniem :-D

Ale wróćmy do meritum, czyli - czy warto? A jak dużo masz kasy na wydawanie? Osobiście uwielbiam sobie usiąść przed SNESem i pograć w starsze gry. Taki np. Super Mario World 2 jest niesamowity na konsoli, a na komputerze, nieważne czy podłączonym do TV czy z padem albo filtrami graficznymi na monitorze, to nie to samo. Ale raz jeszcze, to była moja pierwsza konsola ever, dlatego mogę przesadzać. Dużym minusem za to są ceny na allegro. Swego czasu sporo gier była sprzedawana za niewielkie pieniądze (SMW, SF II poniżej 15 zł,), ale że teraz retrogranie stało się popularne, sprzedawcy podwyższyli ceny i nawet słabe i niegrywalne tytuły są "cenione". Kupno SNESa może być dość kosztownym hobby. Ponadto niektóre gry były tłumaczone na niemiecki, francuski czy hiszpański i można czasem kupić rzadki tytuł, zapłacić krocie po czym szlochać w środku bo gra po niemiecku.

Podsumowując - ja jestem na tak. Czysta radość z grania, miło patrzy się na swoją kolekcję, gry są wysokiej jakości. Drogo, ale można czasem trafić na okazję. Emu to nie to samo.

http://steamcommunity.com...561198025276799

}{usarz 
Expert

Wysłany: 14-11-2012, 22:44   

O taką wypowiedź mi właśnie chodziło.
Co do NTSC a PAL też wyczytałem gdzieś opinie, że warto obejrzeć się za NTSC bo gry są dużo tańsze, ale...

Zanim Mad Man napisałeś, aukcja się skończyła, nie wygrałem, koleś był nieugięty i podciągnąłem cenę na 235zł, za to wygrałem drugą, która również cieszyła się zainteresowaniem, ale tutaj gra już tylko jedna - Harvest Moon, choć uważam, że wersja PSX czy GBA jest lepsza, to i tak spędze przy niej sporo czasu.

Retro granie - właśnie. Mam zajedwabistą ochotę pograć w soczyste gierki 2D, przede wszystkim z czasów, gdy gry robiło się moim z daniem trochę z pasji, gdzie wkraczały nowe idee i pomysły. Nie oszukujmy się, dziś gry to wielki biznes i jak dla mnie, wystarczy obejrzeć video recenzję na GOLu by się danym tytułem zaspokoić.

Co do samego SNESa to pomysł wziął się u mnie troszkę znikąd, przypomniałem sobie o starych RPG'ach w tym o Chrono Triggerze i z ciekawości zerknąłem czy w ogóle to jest u nas dostępne, pooglądałem i troszkę dla żartów zalicytowałem najlepszą ofertę, po czym się w to wciągnąłem i zacząłem przeglądać allegro i ebaya zagranicznego. Dziś już pozostaje mi czekać aż konsola przyjdzie no i trzeba będzie się brać za polowanie na jakieś fajne tytuły w miarę przystępnych cenach. Postaram się popytać troszkę znajomych. Jeden kolega do niedawna kupował z Anglii hurtowo PS2 z osprzętem i grami, może uda mu się tanio jakieś carty załatwić tą samą drogą, choć patrząc na ebaya to allegro wydaje się tanie. Druga kwestia, to taka, że sąsiedni powiat - Milicki, to rejon starych handlarzy wystawek, widziałem kilka cartów z samego Milicza i okolic, a chłopak mojej siostry kiedyś sam się tym trudził, więc też może akurat coś uda mi się załatwić.

Mad Man, a jak wygląda Twoja kolekcja gier i sprzętu SNES? Jak przyjdzie moja to się pochwale jakąś fotką.

EDIT: Bobercio, ten amazon to jest sklep? Czy coś jak allegro? Bo jak sklep to warto poszukać parę okazji i zamówić płacąc za jedną przesyłkę.

Mad_Man 
Expert

Wysłany: 15-11-2012, 00:38   

Sam w bardzo niedługim czasie wyjeżdżam do Anglii, więc też mam zamiar coś wyczaić. W cywilizowanych krajach gry można znaleźć w większości lombardów, nie wspominając o pchlich targach. Swego czasu chciałem wciągnąć kuzyna z Niemiec aby pochodził i pokupował trochę małych perełek, bo jak sam twierdził, pełno jest u nich starych gier. Niestety, nie doszło do żadnego porozumienia xD Kolekcji gier, w sensie zdjęć, nie mam w tej chwili, ale mogę odesłać do listy z retrocollect. Metal Sonic z resztą też ma tam swoje konto.

Co do tej licytacji. 235 ZŁ?!?!?!?! Konsola z tymi grami nie powinna pójść za taką kwotę. Moim zdaniem to spore nieporozumienie, że ktoś chciał wydać tyle za taki skromny zestaw. Gdzieś dalej na allegro był komplet z 12 grami i tamta oferta mogłaby być lepszą opcją. Poza tym, o ile się nie mylę, na licytacji Harvest Moon był po niemiecku. Mam nadzieję, że znasz ten język :-P

}{usarz 
Expert

Wysłany: 15-11-2012, 11:13   

A wiesz co, na aukcji z konsolą nie pisał koleś po jakiemu jest, oby nie, bo szwaba miałem 3 lata w liceum ale nie kumam nic, co jest dziwne bo angielski zwłaszcza pisany znam bdb :-D

Kuźwa, Ty tych gier masz naprawdę dużo.. Jednak jeśli chodzi o samego SNES to najbardziej w oczy zakuło - Zelda: A link to the past :shock: Must have!

Co do aukcji z 12 grami, to dwie chyba były w NTSC a ogólnie wszystkie były sportowo- wyścigowe, a to mnie raczej nie jara, bo chce tą konsolkę dla platformówek i jak się uda RPG.

A od Metal Sonica kiedyś PSP kupiłem pamiętam, ale nie długo potem sprzedałem koledze na rzecz zakupu notebooka, czego teraz trochę żałuję, bo nie raz mam ochotę pociupać w Monster Hunter :cry:

EDIT: Właśnie, na cartach oprócz tego, że to PAL nie pisze nic o języku samej gry? Czy po symbolu jakimś można poznać?

Mad_Man 
Expert

Wysłany: 15-11-2012, 12:26   

Podaj link do licytacji, którą wygrałeś :-) Zwykle na karcie jest oznaczenie po prawej stronie na dole, które mówi co nieco o regionie wydania gry. Jeśli cart ma oznaczenie NOE to został wydany w kraju niemieckojęzycznym. Nie każdą grę to skreśla, bo większość platformówek czy gier arcade i tak jest po angielsku. Ja przed zakupem ściągam paczkę z romami z emu-russia. W tej paczuszce znajdują się wszystkie wydania gry: oficjalne, hacki, fanowskie tłumaczenia. Jeśli w zbiorze znajduje się rom z oznaczeniem (G) albo (F), to wtedy należy interesować się tymi grami jedynie z oznaczeniem EUR, UKV czy GBR, bo NOE jest gwarancją kolczastego języka. Są jeszcze jakieś inne, egzotyczne oznaczenia dla gier po portugalsku na przykład. Teraz zawsze sprawdzam, bo swego czasu kupiłem Legend of Mystical Ninja, a ponieważ jest to platformówka, spodziewałem się domyślnego języka angielskiego. Niestety w praniu wyszło, że jest po niemiecku i jakoś apetyt na granie mi przeszedł :-P

Co do Zeldy, kupiłem ją właśnie jeszcze przed wielką fascynacją retrogamingiem przez zwykłego Kowalskiego, a do tego jest to wersja kompletna NTSC z gwarancją angielskiego języka. Rzeczywiście polecam zainwestować w SNESa NTSC, bo gry nie cieszą się taką popularnością na allegro i język zawsze będzie angielski.

BTW jak mówimy o licytacjach, właśnie dzisiaj zauważyłem takie oto cudo:
http://allegro.pl/super-n...2773235100.html
Za ten zestaw można dać powyżej 200 zł i pewnie podskoczy do 250 zł. Osobiście poleciłbym licytowanie tego zestawu, no ale niestety już się pospieszyłeś. Może spróbujesz jakoś odkręcić kupno konsoli z Harvest Moonem zasłaniając się niedoinformowaniem? Przecież wystawiający powinien napisać w jakim języku jest gra.

}{usarz 
Expert

Wysłany: 15-11-2012, 14:38   

Hmm widziałem tą aukcję, ale mnie jakoś odrzucały aukcje z zżółkniętymi konsolami :mrgreen:

Dzięki za wyjaśnienie tych symboli, większość niestety robi zdj na których trudno dostrzec ten symbol.

A konsolę kupiłem tą, choć koleś coś się jeszcze nie odezwał :-/
http://allegro.pl/konsola...2777019788.html
I teraz po Twojej wypowiedzi sądzę, że przepłaciłem, może nie będę żałować. Wygram chyba też kolejna aukcję za 10zł z grą PLOK, ale widnieje na niej NOE, czego wcześniej nie zauważyłem, ale z przesyłką te 17zł to już przeboleję, w końcu to platformówka. Trzeba uważać bo większość tego sprzętu na allegro jest z raichu.

Mad_Man 
Expert

Wysłany: 15-11-2012, 15:10   

Nieeeeee, ja miałem ją licytować! :mrgreen: Eeee, albo jednak nie. Obczaj
http://emu-russia.net/en/roms/snes/p/full/
Po ściągnięciu i otworzeniu archiwum można znaleźć tam rom z oznaczeniem (G) bez dodatkowych informacji (np. T+Ger albo coś w ten deseń, co sugeruje fanowskie tłumaczenie). Ta gra też będzie po niemiecku :-P

}{usarz 
Expert

Wysłany: 15-11-2012, 17:01   

Głupota nowicjusza w temacie, na błędach człowiek się uczy ;-) dam radę :D W ile to gier kiedyś po japońsku się grało na chybił trafił. Jak to ja nazywam tą grę "Ninja Cats" (chyba pizza ninja cats to było?)na NESa przeszedłem tyle razy z krzaczkami i zabawa nadal przednia.

[ Dodano: 16-11-2012, 19:35 ]
No i konsola przyszła i... szczerze to nie bardzo jestem zadowolony, pospieszyłem się faktycznie. Co prawda sama konsola jest w dobrym stanie, od spodu to jak nówka wygląda, kable wiadomo też, to już pady nie :-/ jeden jest w miarę, ale drugi pośrupany i start i select się zapadają, w dodatku śmierdzą jakąś wodą kolońską, którą zmywałem cilit bangiem i środkiem odkarzającym :mrgreen: a w dodatku nie myliłeś się - Harvest Moon jest po niemiecku i od razu mi się grać odechciało.

Teraz gdy już umiem poznać się na symbolach, stwierdziłem, że chyba odpuszczę allegro. Otóż kanciarze polują na n00bków takich jak ja, 90% gier jest z dopiskiem NOE. Gdy już ktoś ma wersje ang, to zazwyczaj jest droższa o 10zł i się tym chwalą w opisie albo nawet tytule aukcji. Chyba zostaje Anglia.

bololabich 
Gadatliwy

Wysłany: 25-11-2012, 15:50   

Ja pier.... za dychę taki zestaw mam okazję kupić, nie myślałem ,że to takie drogie więc kupię i za 50zł sprzedam.

PSSystem 
Expert

Wysłany: 26-11-2012, 05:51   

Patrz, gdzie tylko się da. Tablica, gumtree itd. A w Anglii masz szanse znaleźć, tylko że cena może przekroczyć twoje oczekiwania ;-)

}{usarz 
Expert

Wysłany: 29-11-2012, 01:47   

Z doświadczenia wiem, że jak ktoś koniecznie chce się czegoś pozbyć to wystawia na wszystkich możliwych serwisach, a u nas najpopularniejsze jest allegro właśnie.

Zakupiłem już 5 innych gier, w tym dwie za połowę tego po ile chodzą na allegro. Gdy odpala się którąś z części Mariana, to ma się to uczucie, że jednak było warto :-) poza tym, doszedłem do wniosku, że tak naprawdę wiele nie tracę a z czasem nawet mogę zyskać, gdy zechcę sprzedać. Zestaw konsola + kilka/naście gier osiągają naprawdę zdumiewające ceny. Z resztą obczaiłem głębiej temat i jednak ceny z allegro nie są złe, gdy spojrzymy na zagranicę, w tym sklep niemiecki, który handluje SNESami.

Znalazłem również pewne rozwiązanie, o którym pomyślałem zaraz po zakupie - mianowicie coś takiego jak jest np do DS, czyli cart do SNESa, w którego wkładamy kartę pamięci z ROMami itp itd, nazywa się Superufo 8 Pro i jest od firmy, która robi swap magica do PS2. Sęk w tym, iż cena to jakieś 300zł z przesyłką :-) jest jeszcze coś podobne innej firmy, ale gorsze i droższe.

Poemuor
Nowicjusz

Wysłany: 26-03-2014, 11:57   

Co ciekawe mi również przydały się te porady, za co serdecznie dziękuję. Teraz będę szukać bardziej świadomie:)
Swoją drogą, szkoda, że to forum tak przycichło, ponieważ jest prawdziwą skarbnica wiedzy!
pozdrawiam
24 stunden betreuung aus polen
24 stunden betreuung aus polen

Odpowiedz do tematu