© 2003-2012 Emu-Info Team
Menu
Aktualności
Emulatory
Katalog gier
Katalog info
Redakcja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Sonic Nega Worlds
Autor Wiadomość
Metal Sonic 
Legenda

Wysłany: 05-11-2013, 12:02   Sonic Nega Worlds

[UPDATE: 25.11.2013]

Mr. MasterMouse zmienił się w Sonic Nega Worlds. Więcej info niżej :-)

Chciałbym się z wami podzielić swoim małym projektem, który zamierzam wcielić w życie. Jest to swoistego rodzaju Remake jednej z kultowych gier na Segę Master System :-)

Otóż wersja gry "Sonic the Hedgehog" na 8-bitowca Segi znacznie się różni od swojego brata znanego z Mega Drive, między innymi o poziomami, walkami z bossami i muzyką. Za cel postawiłem sobie przenieść tę wersje do 16-bitów, pokazać jak gra mogła by wyglądać w oprawie graficznej znanej z pierwszej części serii jednakże z zachowaniem pewnych elementów pierwowzoru.

poniżej umieszczam concept art, żebyście mogli mniej więcej zrozumieć moją wizję ;-)

małe FAQ:

:arrow: Czy gra powstaje na Segę Genesis/Mega Drive

Nie, gra będzie dostępna wyłącznie na PC

:arrow: Jak Ty ją w ogóle robisz?

Gra powstaje na silniku "Sonic Worlds Engine" i jest tworzona w programie "Multimedia Fusion 2"

:arrow: Kiedy się pojawi?

Trudno powiedzieć, na razie jest w fazie planowania/projektowania. O postępach będę się starał informować na bierząco.

:arrow: Czy mogę jakoś pomóc/przetestować/podpowiedzieć?

Pewnie! Chętnie wysłucham pomysłów bądź uwag dotyczących projektu. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana :-)
Ostatnio zmieniony przez Metal Sonic 25-11-2013, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  

PSSystem 
Expert

Wysłany: 05-11-2013, 22:15   

Porada/pomoc/testing... moja rada jest taka, żeby zrobić dwie wersje... pierwsza to klasyczna konwersja na 16 bit... druga to hybryda Genesis i Drive, co w sumie wyglądałoby dosyć interesująco :-P a jeśli możesz ingerować w kod gry, to wstaw opcję wyboru dźwięku i wklep coś :-P

Pomoc? Ja nawet nie wiem jak to się robi, ale jeśli mnie oświecisz, to mogę przynajmniej spróbować :P

Testy... głupie pytanie, no pewnie że mam immunitet i stoję w kolejce zanim w ogóle się pojawiła :mrgreen:

Pomysł całkiem zacny, ale proszę... NIE PRÓBUJ ROBIĆ TEGO Z DRIVEM! Ew. jak się powiedzie i sam będę miał udział, to bardzo chętnie pogrzebałbym przy Sonic Chaos :P

Metal Sonic 
Legenda

Wysłany: 11-11-2013, 16:29   

Raczej w dwóch wersjach nie będe siedział, poza tym, Mr. MasterMouse czy tego chce czy nie jest swoistą hybrydą :-P

Muzyke już mam skompletowaną, muszę tylko autorowi zaprezentować grywalne demo i uzyskać zgodę na wykorzystanie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pobawił się Chaosem, tworzenie tej gry nie jest trudne, tak jakby się mogło wydawać. Opiera się na szablonie pod który tworzysz plansze, itp. itd. Tail's także jest grywalny, jednakże w Mr. MasterMouse się nie pojawi. Chcę w miarę pierwowzór zachować w tej wersji, toteż np. Szmaragdy nie znajdą się w bonusowych planszach, a będzie je trzeba znaleźć. :->

[ Dodano: 11-11-2013, 16:34 ]
Kilka grafik wzorowanych na SMS ;)

PSSystem 
Expert

Wysłany: 13-11-2013, 05:19   

Nie no, dobra, jak wprowadzisz mnie w ten temat to mogę zacząć działać od przyszłego tygodnia, bo do samych świąt mam luzy i tyle czasu co mi potrzeba to żeby coś powtarzać :P mówiąc "pobawić się Chaosem" co masz konkretnie na myśli?

Ja za to patrząc na obecny poziom gier z niebieskim (o zgrozo) postanowiłem napisać własny scenariusz, tylko nie taki jak kiedyś Ci pokazywałem, to będzie bez żadnych nowych postaci (no, może jeden nowy czarny charakter) i w iście klasycznym, niebieskim stylu :D

Metal Sonic 
Legenda

Wysłany: 16-11-2013, 14:37   

Obczaj Sonic: After the sequel i before the sequel autorstwa FakeLepard'a. Robił gry właśnie w ten sam sposób ;)

PSSystem 
Expert

Wysłany: 16-11-2013, 22:57   

Właśnie miałem zamiar je przejść (w ramach ponownego klepania Mega Collection Plus), jednak ostatnio coś mi ciągle wypada...

Ziom, zapodaj maila na privie, to ci fragment scenario wyślę i będę na bieżąco dawał następne kawałki :mrgreen:

Metal Sonic 
Legenda

Wysłany: 25-11-2013, 23:40   

Update!

:arrow: Gra nie będzie już remake'em, a nowym fanowskim tytułem.

:arrow: Pojawi się Sonic i Dr. Robotnik

:arrow: Powrócą Bonusowe Levele, ale szmaragdy chaosu będzie zdobywało się nieco inaczej niż w StH 1 - 3

:arrow: Fabuła będzie czerpać z Sonic Generations, Sonic CD i poniekąd z Sonic Lost World

:arrow: Tytuł gry to "Sonic Nega Worlds"

To na razie tyle, załączam Screena z wersji pre-alpha cośtam :-)

Nie, to nie Green Hill Zone, przynajmniej nie do końca :-P

Darkin 
Legenda

Wysłany: 28-11-2013, 08:27   

Metal Sonic napisał/a:

Sonic Nyga Worlds. Taki tytuł zdecydowanie lepiej się sprzeda 8-)

"On battlefield name means nothing" - Solid Snake

Metal Sonic 
Legenda

Wysłany: 28-11-2013, 16:42   

Darkin napisał/a:
Metal Sonic napisał/a:

Sonic Nyga Worlds. Taki tytuł zdecydowanie lepiej się sprzeda 8-)

PSSystem 
Expert

Wysłany: 28-11-2013, 18:53   

MS, ZACZNIJ ZAGLĄDAĆ W PW!!!!!!!!

Jak dla mnie to to mogłoby się nazywać "Sth and the mystery of bald doctor" :D

A co sądzisz o dodaniu możliwości sterowania Knuxem po ukończeniu gry? (podkreślam, że czerwony jest starszy od jeża, a praktycznie nie wiadomo co było gdy go nie było :D )

I powiedz mi w końcu jak Ci w tym pomoc xd

kropel12
Nowicjusz

Wysłany: 01-09-2015, 10:58   

spoczko

Odpowiedz do tematu