© 2003-2012 Emu-Info Team
Menu
Aktualności
Emulatory
Katalog gier
Katalog info
Redakcja

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Noworoczny nabór ludzi do redakcji! - Newsy i głosowanie =)
Autor Wiadomość
Ufolec 
Obcy

Wysłany: 03-01-2010, 03:21   Noworoczny nabór ludzi do redakcji! - Newsy i głosowanie =)

Witajcie, zapoznajcie się z poniższym postem w całości i.. do dzieła! ;-)

Lista chętnych (wg kolejności zgłoszeń) na objęcie stanowiska News-Mastera:
(ostatnia aktualizacja: 2010-01-14 godz. 19:35)
04 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 5 - colek
14 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 3 - tomciopaluch92
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 1 - bobercio
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - J1B
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - doman08
04 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 2 - Kotto
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - Relia1
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - arti492
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - plesnior
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - PWycichowski
00 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 0 - kamilm122
08 pkt. - Przesłana ilość news'ów: 3 - Jul-As

##################################################

Szczegóły uzyskanych punktów:
:arrow: colek - uzyskał 4 pkt.
- 3 pkt. (Ufolec: kara za edycję nr 1)
+ 3 pkt. (Ufolec: anulowano karę za edycję)
- 3 pkt. (Ufolec: kara za edycję nr 2)
- 3 pkt. (Ufolec: kara za edycję nr 3)
+ 1 pkt.
+ 2 pkt.
+ 3 pkt.
+ 3 pkt.
+ 1 pkt. (Ufolec: Bonus, za zaangażowanie i największą ilość przesłanych news'ów)

:arrow: tomciopaluch92 - uzyskał 14 pkt.
+ 3 pkt.
+ 2 pkt.
+ 3 pkt.
+ 3 pkt.
+ 3 pkt.

:arrow: Kotto - uzyskał 4 pkt.
- 3 pkt. (Ufolec: kara za edycję nr 1)
+ 3 pkt. (Ufolec: anulowano karę za edycję, chęć edycji zgłoszono osobiście na PW)
- 3 pkt. (Ufolec: kara za edycję nr 2)
+ 2 pkt.
+ 1 pkt.
+ 1 pkt.
+ 3 pkt.

:arrow: Jul-As - uzyskał 8 pkt.
+ 1 pkt.
+ 2 pkt.
+ 2 pkt.
+ 3 pkt.

:arrow: bobercio - Użytkownik zrezygnował z konkursu.

:arrow: J1B, doman08, Relia1, arti492, plesnior, PWycichowski, kamilm122 - uzyskali 0 pkt.

Lista ZWYCIĘZCÓW konkursu:
1. tomciopaluch92
2. Jul-As
3. colek oraz Kotto

Jeśli widzisz jakieś pomyłki, przeoczenia, lub inne nieprawidłowości - zgłoś to! :-)

Kilka zasad: (ostatnia aktualizacja: 2010-01-10 godz. 23:10)

1. PRZESYŁANIE PRZYKŁADOWYCH NEWSÓW:
1.1. Każdy uczestnik (użytkownik z listy chętnych na objęcie stanowiska News-Mastera) ma obowiązek wysłać conajmniej 2 własne Newsy (maksymalnie 5), które jego zdaniem mogłyby pojawić się na głównej stronie portalu Emu-Info.
1.2. Uczestnik wybiera JEDEN z pośród dwóch sposobów przesłania konkursowego Newsa:
- TAJNY: poprzez PW (Prywatna Wiadomość) do conajmniej DWÓCH osób będących w komisji.
- JAWNY: jako własna wypowiedź w tym temacie [wskazane użycie tagu hide].
1.3. Newsy należy oddzielić od siebie oraz przesłać tylko jeden raz, by nie tworzyć bałaganu!
Złamanie tej zasady to: -1 pkt. za każdą dodatkową wypowiedź zawierającą Newsa.
1.4. Po umieszczeniu wypowiedzi na forum nie należy jej edytować.
Złamanie tej zasady to: -3 pkt. za każde wyedytowanie.
1.5. Każdy z uczestników dba o to by przesłać swoje newsy, kolejność wysyłania nie ma znaczenia.
1.6. Newsy należy składać do dnia 2010-01-10 (niedziela) do godziny 23:59.
1.7. Osoby z komisji do których newsy zostały przesłane przez uczestników mają obowiązek umieszczenia ich publicznie na forum w ciągu maksymalnie 2 dni od zakończenia składania newsów, tj. do dnia 2010-01-12 do godziny 23:59 pod groźbą ( :mrgreen: ) wydalenia z komisji i utraty reputacji :D
1.8. Szczególne przypadki (zwłaszcza przy punktach 1.3. i 1.8.) należy zgłaszać ; )
1.9. Po przesłaniu przykładowych newsów przez uczestnika do komisji i upublicznienia ich na forum, następuje przydzielanie punktów z zachowaniem terminów (patrz: punkt 2.).

2. PRZYDZIELANIE PUNKTÓW

2.1. Każdy użytkownik forum ma prawo przydzielić punkty osobom chętnym do objęcia posady News-Master'a. Skala punktów jakie można przydzielić jednej osobie to: +1 (dana osoba powinna być News-Masterem) lub -1 pkt. (dana osoba NIE powinna być News-Masterem). Oczywistym jest fakt, że "dajesz" komuś 0 pkt. nie umieszczając w ogóle swojego głosu na daną osobę : )

2.2. Komisja przydziela punkty podobnie jak reszta użytkowników forum, z tą tylko różnicą, że dysponuje następującymi wartościami punktowymi: +3, +2, +1, 0, -1, w zależności od poziomu zadowolenia z zaprezentowanego newsa, należy wziąć też pod uwagę wiarygodność osób biorących udział w naborze ; )

Skład komisji (osoby chętne i z dość długim stażem na forum, itp.):
:arrow: Ufolec
:arrow: cloud
:arrow: Blaevy
:arrow: Salogel
:arrow: Cebula
:arrow: Apr0ksymator
:arrow: verbatim05
:arrow: koNESer

8 osób w komisji, to maksymalnie 8 x 3 pkt. = 24 pkt. : ) Początkowo miało być 5 osób, mamy 8, więcej nie będzie, tylu w zupełności wystarczy, reszta może głosować oddając +-1pkt.

2.3. Przykłady poprawnie oddanego głosu:

Cytat:
Ufolec +1 |opcjonalna dalsza część wypowiedzi, np. komentarz lub uwagi|

Cytat:
Ufolec -1 pkt. |opcjonalna dalsza część wypowiedzi, np. komentarz lub uwagi|

2.4. Wypowiedzi/głosy nie spełniające powyższych wymagań będą w najgorszym wypadku ignorowane i NIE będą brane pod uwagę, w najlepszym wypadku będą indywidualnie rozpatrywane.

2.5. Głosy można przydzielać w terminie NIE WCZEŚNIEJ niż od daty publicznego umieszczenia informacji że wszystkie nadesłane Newsy zostały umieszczone w tym temacie do dnia 2010-01-13 (środa) do godziny 23:59.

2.6. Głosy należy oddawać w sposób czytelny, umieszczając w swojej wypowiedzi wszystkich na których oddajemy głos wraz z ilością punktów jaką danej osobie przekazujemy.

3. WYGRANA, przydzielenie stanowisk
3.1. Osoby z największą liczbą punktów otrzymają możliwość sprawdzenia się w roli News-Mastera na głównej stronie Emu-Info.
3.2. Nie ustalono limitu osób do objęcia posady News-Mastera.
3.3. Komisja ma prawo zdyskwalifikować uczestnika gdy .. jest z nim coś nie teges :D
3.4. Wyniki będą ogłoszone między czwartkiem 14 stycznia godz. 00:00, a sobotą 16 stycznia, 23:59.
3.5. Stanowiska zostaną przydzielone przez Administratora od spraw Newsów na Emu-Info zaraz po ogłoszeniu wyników, lub do niedzieli 17 stycznia.
3.6. Prawa do umieszczania newsów mogą zostać zabrane gdy redaktor nie spełnia norm : )

4. OGÓLNE
4.1. Wiadomości, newsy oraz głosy po terminie nie będą brane pod uwagę.
4.2. Powyższy regulamin może ulec zmianie (jest nawet bardzo możliwe, bo napisałem go na szybko, by nie tracić czasu ;)). Więcej info.. wkrótce? :P
4.3. O modyfikacjach w regulaminie będę zawsze informował.

Ostatnio zmieniony przez verbatim05 14-01-2010, 19:36, w całości zmieniany 25 razy  

cloud 
Sługa Boży

Wysłany: 03-01-2010, 09:25   

Przepraszam, że się wcinam w ten temat. Jeszcze verbatim05 chciał
>>Link<< - drugi post w tym temacie. W tym twoim wątku się nie zgłosił jednak myślę, że dalej chce.

PW od administratora doszło, ale skoro sam odpisał w innym temacie, to nie muszę was informować, że opcja Adm jest możliwa. Pozostaje jeszcze pytanie, komu i na jakiej podstawie ją przydzielić? Jeśli ja miałbym decydować to dowódca grupy zostałby Ufolec lub verbatim05. Ty już masz długoletnie doświadczenie w tym, a verbatim05 dobrze sprawdza się jako moderator i na pewno umiałby pilnować na stronie porządku, żeby nie pojawiły się jakieś głupoty zamiast newsów. Można zrobić i was obu hehe :mrgreen: :lol: :-P .
Jeśli teraz byśmy wybrali lidera to potem raczej byśmy nie musieli angażować Tomiego jak już byli by potencjalni kandydaci.

Ufolec napisał/a:

1.1. Każdy uczestnik (użytkownik z listy chętnych na objęcie stanowiska News-Mastera) ma obowiązek umieścić w tym temacie conajmniej 2 własne Newsy (maksymalnie 5)

Przepraszam jeszcze, że mieszam i wprowadzam zamęt. Ale nie lepiej jak by te newsy przyszły do kogoś na PW? Potem po zakończeniu terminu by się je tu przedstawiło. Ludzie by pisali to co naprawdę myślą, a nie że jedna osoba zobaczy post drugiego wcześniej i się będzie na nim wzorowała. Oczywiście możemy zostać i przy tej formie, którą przedstawiłeś :mrgreen: .

Poznaj świat emulacji
>>Click<<
Zapraszam!

Salogel 
Expert

Wysłany: 03-01-2010, 10:59   

Cloud +3 :-P

A tak na serio, rzeczywiscie lepiej by było gdyby każdy z kandydatów wysyłał np. na pw komuś swoje konkursowe newsy, bo inaczej może jeden się wzorować na drugim. Albo ktoś, kto świetnie potrafi lać wodę i nie ma pojęcia nic o emulacji, weźmie najważniejsze informacje od kilku poprzedników i tak to rozbuduje, że omami ludzi. Czyli wg. mnie schemat powinien być taki:

:arrow: do np. 17.01.2010 23:59 zgłaszamy swoje artukuły, a po tym czasie umieszczane są w tym temacie
:arrow: do np. 24.01.2010 23:59 wszyscy głosują

Tylko w sumie samo głosowanie też powinno być ukrywane, tzn. każdy pisałby na pw i dopiero po zakończeniu głosowania te wypowiedzi mogłyby być umieszczane w tym temacie. W końcu nie chcemy, by ktoś swoją ocenę opierał na ocenie kogoś innego. Ale trudno powiedzieć czy to nam grozi, w tak nielicznym gronie :-P

A właśnie, a co do osób mających prawo do głosowania, to jak dla mnie ich data przyłączenia powinna być najpóźniej z wczoraj i użytkownicy powinni być sprawdzani, czy nie jest to drugie konto tej samej osoby. Potrzebujemy tutaj FBI, CIA i czort wie co jeszcze :mrgreen:

Apr0ksymator 
Stały bywalec

Wysłany: 03-01-2010, 11:14   

Według mnie reguły Ufolca są dobre i nie sądze by ktoś się wzorował na ocenie przedmówcy/ów, (Trzeba mieć własne zdanie!). Można też ocenę wsadzić w hide, kiedy wszyscy napiszą już tu newsy, każdy w jednym poście oceni wszystkie. Wtedy nikt nie będzie widzial co napisali koledzy ;-)

tomciopaluch92 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2010, 12:05   

hm no ale ja jednak wolałbym wiedziec np w pierwszym poście kto jest liderem i ile punktów otrzymał :P do kogo wysłac newsy??

Kotto 
Expert

Wysłany: 03-01-2010, 12:11   

Widzę iż mam ten przywilej, by zacząć ten konkursik =), więc spróbuję:

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Ostatnio zmieniony przez Kotto 07-01-2010, 17:23, w całości zmieniany 2 razy  

colek 
woot better then legend

Wysłany: 03-01-2010, 12:18   

Ukryta Wiadomość:
Ostatnio zmieniony przez colek 09-01-2010, 22:26, w całości zmieniany 3 razy  

tomciopaluch92 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2010, 12:24   

panowie... zdaje mi się że raczej nie czytacie wszystkiego newsy miały byc minimum 2 i wszystko miało byc w jednym poście także wydaje mi się, że narobicie tutaj już sporo bałaganu :P Pozatym za niedostosowanie się do regulaminu utną wam już na samym starcie 3 pkt a szkoda :P

Kotto 
Expert

Wysłany: 03-01-2010, 12:26   

tomciopaluch92 napisał/a:
panowie... zdaje mi się że raczej nie czytacie wszystkiego newsy miały byc minimum 2 i wszystko miało byc w jednym poście także wydaje mi się, że narobicie tutaj już sporo bałaganu :P Pozatym za niedostosowanie się do regulaminu utną wam już na samym starcie 3 pkt a szkoda :P

Racja, no ale niestety nie mam czasu by napisać drugiego, więc później się jakoś to ogarnie : )

colek 
woot better then legend

Wysłany: 03-01-2010, 12:29   

Nie jest napisane czy w tym samym czasie musi być. A -3 to za edycję i nie jest wymuszone w jednym poście.
Ostatnio zmieniony przez colek 03-01-2010, 13:41, w całości zmieniany 1 raz  

tomciopaluch92 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2010, 12:57   

"1.2. Newsy należy oddzielić od siebie (np. ponumerować i oddzielić 'enterami') oraz umieścić najlepiej jako jedną wypowiedź na forum by nie tworzyć bałaganu. "

a jednak jest napisane :P

Kotto 
Expert

Wysłany: 03-01-2010, 13:30   

"1.2. Newsy należy oddzielić od siebie (np. ponumerować i oddzielić 'enterami') oraz umieścić NAJLEPIEJ jako jedną wypowiedź na forum by nie tworzyć bałaganu. "

a jednak jest napisane :P

Najlepiej ale nie koniecznie : )

Ufolec 
Obcy

Wysłany: 03-01-2010, 13:38   

Cholerka i znów mam dużo czytania i pisania, eh :-D Przydałby się tutaj moderator by trochę posprzątać xD no ale ok, przystępuję do odpowiedzi na co ważniejsze posty.

cloud napisał/a:
[...] Jeszcze verbatim05 chciał >>Link<< - drugi post w tym temacie. W tym twoim wątku się nie zgłosił jednak myślę, że dalej chce. [...]

Racja, już go dopisałem. Po prostu o 3 w nocy wypisywałem ludzi którzy w tym jednym wątku się wpisali jako chętni, verbatima tam nie było, stąd był jego brak na liście komisji. ;-)

cloud napisał/a:
[...] opcja Adm jest możliwa. Pozostaje jeszcze pytanie, komu i na jakiej podstawie ją przydzielić? Jeśli ja miałbym decydować to dowódca grupy zostałby Ufolec lub verbatim05. Ty już masz długoletnie doświadczenie w tym, a verbatim05 dobrze sprawdza się jako moderator i na pewno umiałby pilnować na stronie porządku, żeby nie pojawiły się jakieś głupoty zamiast newsów. Można zrobić i was obu hehe :mrgreen: :lol: :-P [...]

Jakbym miał nim być to wolałbym by było nas obu, z prostego powodu.. w niedalekim czasie może się zdarzyć, że będę rzadziej odwiedzał portal i nie chciałbym by wtedy na mnie wyczekiwano, dlatego dwie osoby będą optymalne, większa szansa że taki admin od Newsów będzie dostępny, a verbatim05 świetnie by tu pasował, bo ponoć - jak pisał - często zagląda na EI.

cloud napisał/a:
[...] nie lepiej jak by te newsy przyszły do kogoś na PW? Potem po zakończeniu terminu by się je tu przedstawiło. Ludzie by pisali to co naprawdę myślą, a nie że jedna osoba zobaczy post drugiego wcześniej i się będzie na nim wzorowała. [...]

Zgadza się, trzeba dać uczestnikom taką możliwość, by ich newsy po dzień zakończenia terminu były "bezpieczne" ;-) dlatego zedytowałem nieco regulamin, teraz uczestnik decyduje nad swoim newsem :-)

Salogel napisał/a:
[...] samo głosowanie też powinno być ukrywane, tzn. każdy pisałby na pw i dopiero po zakończeniu głosowania te wypowiedzi mogłyby być umieszczane w tym temacie. W końcu nie chcemy, by ktoś swoją ocenę opierał na ocenie kogoś innego. Ale trudno powiedzieć czy to nam grozi, w tak nielicznym gronie :-P [...]

Apr0ksymator napisał/a:
[...] nie sądze by ktoś się wzorował na ocenie przedmówcy/ów, (Trzeba mieć własne zdanie!). [...]

Zgadzam się ze słowami Apr0ksymator'a, trzeba mieć swoje zdanie a nie wzorować się na ocenie innych, dlatego głosowanie w moim przeczuciu pozostanie jawne, same newsy natomiast wg uczestnika - jawne lub tajne (przesłane bezpośrednio do komisji).

Apr0ksymator napisał/a:
[...] Można też ocenę wsadzić w hide, kiedy wszyscy napiszą już tu newsy, każdy w jednym poście oceni wszystkie. Wtedy nikt nie będzie widzial co napisali koledzy ;-)

Hmm w sumie dość ciekawe rozwiązanie, zobaczymy co da się z tym zrobić ;-)

@ Osoby które umieściły już swoje newsy w tym temacie - możecie (jeśli oczywiście chcecie) zedytować swój post lub go usunąć (jeśli jest taka możliwość), a następnie przesłać news do komisji z zachowaniem nowych reguł zawartych w mojej pierwszej wypowiedzi. Z racji, że w takich sytuacjach kary nie mogą być naliczane daję wam możliwość poprawienia tego co napisaliście by nie było bałaganu.

Uwaga: Wprowadziłem zmiany w regulaminie, zaleca się, aby przeczytać go raz jeszcze, postarałem się by był w miarę treściwy, a zarazem krótki, także zachęcam do zapoznania się z zasadami. Widzę że panowie wyżej już swoje wypowiedzi umieścili w tagu 'hide', dobrze =)

Jul-As 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2010, 17:21   

Czy jest jeszcze możliwość rozpatrzenia mojego zgłoszenia? Wysłałem je w tym samym dniu co ogłoszenie zakończenia :-(

tomciopaluch92 
Nowicjusz

Wysłany: 03-01-2010, 17:24   

Uczciwosc wymagałby jednak chyba abys poczekał na druga turę bo jednak kilka osób czytajac o zakonczeniu naboru mogło się juz nie zgłosic ale ostatecznie i tak zadecyduja wybrancy z żiri xD :P

Odpowiedz do tematu