przejdź do informacji o grze

tytuł: Legend Of Mana
system: Playstation gatunek: RPG
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Legend Of Mana

Umieścił: czek Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 11.10.2005, 21:19 Punkty: 8
Legend of Mana to gra nietypowa i może niektórym z was nie podpaść do gustu.
Są tego dwa powody:
1- Jeśli chodzi o główny wątek to jest on dość prosty i krótki, natomiast wątki poboczne są często dłuższe i ciekawsze.
2- Świat nie jest odkrywany w miarę postępów, lecz zależy od inwencji gracza.

Jeśli chodzi o mnie są to dwa największe plusy tej gry. Mam dosyć RPeGów w których idziemy przed siebie i nie mamy żadnego wpływu na fabułę. Tu ma się to inaczej. W Legend of Mana sami generujemy fabułę poprzez używanie artefaktów, które odkrywają nam kolejne lokacje. Cały trik polega na tym, by nie wykonywać głównych questów, tylko starać się wykonać jak najwięcej zadań pobocznych, co owocuje w nowe artefakty oraz poznanie historii i problemów innych postaci. Owocuje to często w wręcz bezsensowne kłótnie o niewiadomo co. Występują także miłość, nienawiść, "fanatyzm". Jeśli zagłębimy się w wątki poboczne dość głęboko to okaże się że gra posiada kilka wątków, które są tak zawiłe, że zapomnicie co tak w ogóle mieliście zrobić by przejść tą grę. Możliwości te zostały rozwinięte poprzez możliwość "clear save" czyli możliwość rozpoczęcia gry od nowa, postacią, którą przeszliśmy grę.

Jeśli chodzi o walkę to jest ona bardzo prosta. W grze nie występuje leczenie, gdyż energia sama się odnawia, a jeśli NPCet zginie, to po chwili wstaje z pełną energią.
Od strony umiejętności jest inaczej. Mamy dostępną całą masę technik i czarów. Każda broń ma swój duży zasób technik, które trzeba zobaczyć, zaś czary zależą od tego jaki instrument sobie zrobimy i czym go naładujemy. W grze występują takrze skille, które znacznie urozmaicają walkę, głównie z bosami. Skille te to na przykład skok nad przeciwnikiem z atakiem, kontratak, rzut przeciwnikiem itp.
Jeśli chcemy powalczyć z kimś równym sobie, to istnieje również arena, na której można powalczyć PvP,
a każdy z graczy może walczyć swoją postacią- wystarczy mieć zapisany stan gry.

Jedynym minusem tej gry jest muzyka. Jest ona nużąca i mało zróżnicowana. Jednak jak przystało na dobrego RPeGa, muzyka i tak pasuje idealnie do klimatu.

Niektórzy pamiętają pewnie Sword of Mana. Nie martwcie się, pomimo tytułu, Legend of Mana jest traktowana jako gra niezależna, lecz miło poszukać elementów wspólnych z poprzednikiem ze snesa.

Polecam tą grę wszystkim, którzy chcą się oderwać od prostoliniowych RPeGów i mają dość czasu by pobawić się z fabułą.
Grafika: 7/10 Dźwięk: 5/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 8/10