przejdź do informacji o grze

tytuł: DragonBall Z Buu’s Fury (U) [1646]
system: Game Boy Advance gatunek: RPG
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry DragonBall Z Buu’s Fury (U) [1646]

Umieścił: MaS Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 28.01.2005, 18:33 Punkty: 10
Dragon Ball Z - Legacy of Goku 3 Buu's Fury - Jak sam tytuł wskazuje będziemy grali w sadze złego czarownika Babidiego i śmiesznego Buu :D Gra jest kontynuacją LoG 2.
Na tą grę czekałem od bardzo dawna, ponieważ jestem wielkim fanem gier jak i samego anime Dragon Ball.Gra jeszcze przed ukazaniem budziła wielkie zainteresowanie, co rusz pojawiały się nowe screeny, które przekonywały mnie o tym, że szykuje się jeszcze wspanialsza gra od swoich poprzedniczek.Nadszedł dzień w którym dostałem ją w ręce.Po odpaleniu moim oczom ukazało się ładne menu.Po krótce zacząłem grę.Na początku wprowadzenie - krótka historia pokazująca Son Gohana niszczącego Cella i śmierć Goku.Wreszcie przyłożyłem łapy do klawiatury i zaczęło się :] Grafika o wiele bardziej dopracowana niż w poprzednich częściach lecz nie spodziewajcie się rewolucji nie ma jakiś poważniejszych zmian.Modele postaci wykonane są bardzo ładnie.Przykładowo model Goku odzwierciedla go prawie doskonale,a także transformacja w SSJ jest przecudowna.Dobra koniec o grafice, zajmijmy się samą grą.Możemy sterować 7 postaciami + 1 ukrytą.Warto zwrócić uwagę na obrazki ukazujące twarze bohaterów podczas dialogów.
Teraz kilka najistotniejszych zmian co do poprzednich części:
-Doszedł ekwipunek dla postaci, który dodaje lub ujmuje nam co nie co punktów do statusu.
-Doszedł również system rozwoju postaci a mianowicie: w LoG 2 punkty przydzielane były samoczynnie po każdym zdobyciu poziomu, a w LoG 3 możemy sami decydować gdzie przydzielić punkty :] A dostajemy ich aż trzy :]
-Doszła przemiana w SSJ3 Son Goku, która wygląda CUDOWNIE.A także Fuzje po których stajemy się jeszcze potężniejsi.
-Ataków jest więcej niż w poprzednich częściach co umila rozgrywkę :)
-Wrogowie: Autorzy zdecydowali się prawie całkowicie usunąć wrogów którzy występowali w LoG 2. Zastąpili ich nowymi takimi jak: Bandyci, roboty, czołgi, ninja, mumie itd...można by tak dłuuugooo wymieniać.Z wrogów wypadają pieniądze ( Zeni ) za które możemy kupić napoje ( przywracają EP ), żywność ( przywraca HP ) a także lepszy ekwipunek.
-Są dwa wątki z filmów kinowych 10 i 12 bodajże :]
-Będziemy walczyć w doskonale znanych nam lokacjach: w statku Babidiego, zaświatach, piekle, Room of spirit and time itd...
To na tyle poważniejszych zmian w DBZ LoG 3.
Muzyka w grze jest miła dla ucha i nie nudzi się zbyt szybko.W niektórych lokacjach gry usłyszałem tematykę z samego serialu :] A to jest już duży plus moim zdaniem.
Najważniejszy jednak jest sam klimat gry który odczuwamy w każdej sekundzie grajcowania :D Momentami można odczuć jakbyśmy byli jednym z bohaterów !!
A teraz o wadach:
Niestety autorzy gry popełnili kilka rażących błędów...a mianowicie:
-Nie ma przemiany w SSJ2 (!!!)
-Przy wysokim poziomie postaci zadajemy bardzo dużo obrażeń, dzięki czemu najtwardszego Bossa pokonujemy 4 góra 6 ciosami !! Zadając przy uderzeniu z 5000 tys. obrażeń.
-Zbyt mała ilość zadań pobocznych jak na trzecią część gry...w LoG 2 było więcej.
-No i oczywiście największy błąd w grze: Gra jest zbyt krótka...przy intensywnym graniu można ją przejść w 8-10 godzin. No cóż mam nadzieję, że w następnych tytułach autorzy dadzą nam dłuższą rozgrywkę :]
Podsumujmy
Plusy:
-Wciągająca fabuła
-Wątki z filmów kinowych
-Piękna grafika
-Transformacja w SSJ3 ( zgodnie z sagą DB :-) )
-System rozwoju postaci
-Pieniądze
-Fuzje ( Również zgodne z sagą DB )
-Miejsca znane z Anime :]
-Muzyka
Minusy:
-Zbyt krótka :(
-Potężne postacie...
-Mało zadań pobocznych
Grafika: 10/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10