przejdź do informacji o grze

tytuł: Gauntlet (U) [!]
system: Nes [Pegasus] gatunek: Zręczność.
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Gauntlet (U) [!]

Umieścił: Kurwydziad Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 18.07.2013, 11:36 Punkty: 4
"Gauntlet"
Tengen Inc./Atari Games Corporation
1985

Niniejszym recenzowany tytuł to w zasadzie zręcznościowa gra akcji osadzona w klimacie RPG. W odniesieniu na platformę NES istnieje także jej wersja nielicencjonowana, pozbawiona niektórych szczegółów technicznych charakterystycznych dla oryginału (Tengen Inc. - 3 stycznia 1987).

W "Gauntlet" gracz (lub gracze) wcielają się w jedną (lub dwie) z czterech dostępnych postaci: Thor (wojownik), Thyra (walkiria), Merlin (czarownik) oraz Questor (elf). Ich zadaniem jest odzyskanie Świętej Kuli skradzionej przez złego Moraka. Ów antagonista ukrył wspomniany artefakt na setnym piętrze Labiryntu Pięciu Światów, który to służy mu do przechowywania zrabowanych skarbów. Złowieszcze miejsce strzeżone jest przez najpodlejsze kreatury i kryje w sobie wiele tajemnic takich jak części klucza służącego do otwarcia komnaty Moraka, skarby usprawniające siłę ognia czy też pożywienie niezbędne do utrzymania bohatera przy życiu.

Technicznie, "Gauntlet" nie wyróżnia się pod względem parametrów audio-wizualnych. Rzekłbym wręcz, że są one mocno przeciętne nawet mając na uwadze czas wypuszczenia produkcji na rynek. Niemniej, grywalność jest bardzo wysoka, zwłaszcza gdy do akcji przystępuje dwóch graczy czających bazę.

Niniejszym omawiany tytuł poleciłbym miłośnikom klimatów fantasy i wszelkim oldschoolowcom, którzy od razu wyłapią specyficzny klimat rozgrywki oraz samego wykonania gry. Jak dla mnie to mocne 6,66 jeśli chodzi o wersję licencjonowaną.
Grafika: 5/10 Dźwięk: 5/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 7/10