przejdź do informacji o grze

tytuł: Legend of Zelda, The - Ocarina of Time (U) (V1.0) [!]
system: Nintendo 64 gatunek: Przygodowa
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

KOD do gry Legend of Zelda, The - Ocarina of Time (U) (V1.0) [!]

Umieścił: ministrant_2000 Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 03.03.2005, 19:17 Punkty: 5
Serca

-1-5 połuwek zdobywamy po zasadzeniu magicznych fasolek w miękkiej glebie jako dziecko [fasolki możemy kupić u gościa przy Rzece Zor (ang.Zora's River)] ,a gdy już jesteśmy dorośli fasolki też już są duże i możemy na nich ,,latać". Te pięć miejsc to:Krater Śmiertelnej Góry (ang. Death Mountain Crater) ,Jezioro Hylia (ang. Lake Hylia) ,przy Jaskini Dodonga (ang. Dodongo's Cavern), na cmentarzu (ang. Kakariko Graveyard) i przy Świątyni Ducha (ang. Spirit Temple)

-6 Ranczo Lon Lon (ang.Lon Lon Ranch) jest w wieży zasłonięta skrzyniami.

-7-8 Pole Hyrule (ang.Hyrule Field) obydwie są ukryte pod ziemią (więc trzeba urzyć bomb). Jedna w samym centrum ogrodzonej części przy wejściu do Jeziora Hylia (ang.Lake Hylia).Druga jest przy drzewie w północno-wschodniej części pola (UWAGA:północ jest tam gdzie jest zamek).

-9-10 Zaginiony Las (ang.Lost Woods). Jedną zdobywamy gdy zagramy Pieśń Sarii przy ,,chłopaku czaszce"(jest zaraz po lewej gdy wejdziemy do lasu). Drugą zdobywamy w podobny sposób ,tym razem gramy z dwoma ,,chłopakami czaszkami" ,ale to oni prowadzą melodię (są po prawej gdy wejdziemy do lasu)

-11-13 Rynek (ang.Hyrule Market).By zdobyć pierwszą z nich należy przyjść na Rynek w nocy i znaleźć danego szarego pieska (jest pod baldachimem przy sklepie) powinien za tobą pójść ,a ty wtedy prowadzisz go do jego pani (jest w jednym z domów w zaułku).By zdobyć drugą należy w Sklepie Szkatułkowym (ang. Treasure Box Game) zapłacić 10 Rupii i zwyciężyć. By zdobyć trzecią trzeba mieć worek na bomby i pójść do Kręgielni Bombchu (ang. Bombchu Bowling Game) i oczywiście wygrać (UWAGA: część serca możesz zdobyć dopiero po którejś wygranej z kolei!).

-14-17 Wioska Kakariko (ang.Kakariko Village).Pierwszą część zdobywamy jako dziecko po odwiedzeniu wróżki która daje nam zdolność używania Spin Slash ,zlatujemy na sowie do wioski na dach domku (UWAGA! nieschodzimy odrazu z dachu!) ,odwracamy się w stronę cmentarza i ostrożnie schodzimy na słomiany daszek (ten pod którym jest zagroda na kury) i wchodzimy do domu przez dziurę w ścianie.Drugą część zdobywamy jako dorośły Link ,po wyścigu z duszą grabarza Dampe gramy Pieśń Czasu obok niebieskich kamieni ,wtedy otwiera nam się wejście do wiatraka ,a dalej już się domyślisz. Trzecią zdobywamy w Domu Skulltuli gdy zabijemy 50 Złotych Skulltuli. Czwartą również zdobywamy jako dorosły Link ,musimy za pomocą długiego harpuna (ang.Long Hookshot) dostać się na dom z fioletowym dachem (najłatwiej z wierzy widokowej).

-18-20 Cmentarz (ang.Kakariko Graveyeard). By zdobyć jedną z nich należy wejść do jednego z grobów pokonać zombiego i zagrać Pieśń Słońca (ang.Sun's Song). Inną część zdobywamy jako dziecko ,przychodzimy na cmentarz między 18.00 ,a 20.00 (radze zaopatrzyć się w kase) wtedy po cmentarzu będzie chodził grabarz i za każde 20 Rupii będzie kopał dla nas dziure ,a za którymś kolejnym razem wykopie część serca. Kolejną część zdobywamy jako dorośli ,aby zdobyć ją należy przejść próbę Dampego (Ducha grabarza) w mniej niż 1minutę (To jest naprawdę trudne!)

-21 Miasto Goronów (ang.Goron City). Jako dziecko musimy wrzucić bombe do wielkiego dzbana na samym dole ,a za którymś z koleji razem wypadnie część serca (uwaga dzban musi się kręcić ,aby się kręcił należy zapalić wszystkie pochodnie na piętrze!).

-22 Krater Śmiertelnej Góry (ang.Death Mountain Crater). Po wejściu do krateru schodzimy po jednej ze ścian do komnaty z częścią serca (sorry ale musisz sprawdzić sam po której ścianie trzeba zejść ,bo ciężko to opisać).

-23-26 Rzeka Zor (ang.Zora's River).By zdobyć pierwszą musimy zagrać żabom (by je zobaczyć musisz wejść na kłode) i zagrać Pieśń Burz (ang. Song of Storms). Kolejną też dają nam żaby ,gramy im dalej ,ale inne piosenki (nie teloprtujące) ,a wtedy żaby rosną ,gdy już wszystkie urosną będziesz musiał (bardzo)szybko klikać dany klawisz ,,c" lub ,,a" zależy nad którą żabą będzie motyl. Trzecią i czwartą zdobywmy bardzo podobnie (są na platformach 1 na początku rzeki druga na końcu) ,najłatwiej zdobyć je będąc dużym Linkiem za pomocą Latających Butów (ang.Hover Boots).

-27 Posiadłość Zory (ang.Zora's Domain) ,by zdobyć tę połówkę należy być młodym Linkiem ,jest to dość proste ,gdyż musimy zapalić pięć pochodni (2 za wodospadem ,1na płyciźnie wody ,1 przy sklepie i 1 na schodach jak idziemy do Króla Zor) ,wtedy za wodospadem się pojawi skrzynia ,a wniej część serca (UWAGA!:wszystkie pochodnie trzeba zapalić za nim zgasną poprzednie).

-28-29 Fontanna Zor (ang.Zora's Fountain) ,części te zdobywamy jako dorośl po zdobyciu Żelaznych Butów (ang.Iron Boots) ,by zdobyć pierwsza z nich należy skakać po lodowych platformach (łatwe ,co nie?) ,by zdobyć drugą należy założyć Żelazne Buty i zejść na dno fontanny mniejwięcej pod lodowymi platformami.

-30-31 Jezioro Hylia (ang.Lake Hylia) ,by zdobyć pierwszą z nich należy pójść do Stawu Rybnego (ang.Fishing Pond) należy złapać rybę która waży minimum 10 kilo. Do zdobycia drugiej z nich należy mieć Żelazne Buty (ang.Iron Boots) lub Złotą Łuskę (ang.Gold Scale ;jak ją zdobyć jest opisane dalej) ,gdy już mamy jedną z tych rzeczy idziemy do Laboratorium Jeziora (ang.Lake Hylia Laboratory) i nurkujemy w wodzie by dotknąć dna ,a później gadamy z faciem ,a on daje nam w nagrodę część serca.

-32-33 Dolina Gerudów (ang.Gerudo Valley) ,obie zdobywamy jako dziecko. By zdobyć pierwszą należy złapać kurczaka i skoczyć z nim w przepaść na półkę skalną gdzie jest skrzynia ,a w środku oczywiście część serca. By zdobyć drugą znowu łapiemy kurczaka ,ale tym razem skaczemy w prawo (na wodospad) ,a tam jest drabinka prowadząca do komnaty z częścią serca.

-34-35 Forteca Gerudów (ang.Gerudo Fortress) ,obie możemy zdobyć dopiero po otrzymaniu Karty Gerudów (ang.???). Pierwszą zdobywamy po zdobyciu 1000 punktów w łucznictwie konnym ,by zdobyć drugą musimy wejść na samą górę fortecy i zagrać Pieśń Stracha Na Wróble (ang.Scarecrow's Song ;jak ją zdobyć jest opisane w dalszej części solucji) i strzelić w niego z Harpuna (ang.Hookhot) ,a później otworzyć skrzynię.

-36 Lodowa Jama (ang.Ice Cavern) ,by ją zdobyć należy rozmrozić ścianę w Lodowej Jamie ( w komnacie gdzie wiruje ostrze) ,a później rozmrozić serce.