przejdź do informacji o grze

tytuł: Gradius (E)
system: Nes [Pegasus] gatunek: Zręczność.
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Gradius (E)

Umieścił: Kurwydziad Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 27.05.2015, 10:52 Punkty: 4
"Gradius"
Konami Industry Co. Ltd.
25 kwietnia 1986


Planeta Gradius ulokowana w alternatywnym Wszechświecie bardzo przypominała naszą Ziemię do czasu inwazji Bakterionów, którzy chcieli ją zainfekować jak zresztą wszystko co dotychczas stanęło na ich drodze. Na tej drodze - na nieszczęście agresorów - stanął również Vic Viper...

"Gradius" to rewolucyjna zręcznościowa strzelanka osadzona w realiach przestrzeni kosmicznej gdzie gracz ma za zadanie zniszczyć "Bacterion Bio-Computer" umieszczony w "Xaerous Superfortress". Jednakże aby dostać się do samego serca Imperium Bakterionów, koniecznie trzeba wykonać parę rundek wokół planety i jej najbliższych okolic.

W krucjacie tej pomaga nam zestaw power-up'ów, które można konfigurować i aktywować zależnie od potrzeb. Sama rozgrywka przeznaczona jest dla jednego śmiałka i jest zachowana jako ciągłość - bez interwałów podczas przejścia na kolejny poziom. Same lokacje są bardzo urozmaicone i roją się od dość zróżnicowanych przeciwników oraz zaskakujących wydarzeń.

Pod względem parametrów i mając na uwadze czas wydania "Gradiusa", należy jednoznacznie stwierdzić, iż mamy tu do czynienia z perełką, która ukazała się wówczas na platformę NES. Sposób wykonania oraz system rozgrywki stawia niniejszym recenzowany tytuł na jednym z pierwszych miejsc wszelakich rankingów produkcji wypuszczonych na naszego ulubionego 8-bitowca.

"Gradius" to w zasadzie mus, więc jest godny polecenia wszystkim, którzy choć trochę interesują się grami video.
Grafika: 10/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10