przejdź do informacji o grze

tytuł: Wrecking Crew (VS) [!]
system: Nes [Pegasus] gatunek: Platform.
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Wrecking Crew (VS) [!]

Umieścił: Kurwydziad Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 01.03.2011, 09:33 Punkty: 6
Wydawca: Nintendo
Dystrybutor: Nintendo
Data wydania: październik 1985

"Wrecking Crew" to jeden z tytułów na platformę Nintendo Entertainment System, w którym główną rolę odgrywają kultowi bracia: Mario i Luigi. Tytuł ów został wydany w zbliżonym czasie co "Super Mario Bros." który, jak powszechnie wiadomo, stał się wielkim hitem. "Wrecking Crew" to jednak inny ciężar gatunkowy.

W grze wcielamy się w Maria lub Luigiego, którzy tworzą swoistą ekipę rozbiórkową. Postacie wyposażone są w młotki, które kruszą ściany, drabiny i kilka innych obiektów. W rozgrywce przeszkadzają nam androidalne potwory (dwa typy), karzełki w maskach spawalniczych oraz ktoś w rodzaju upierdliwego "trzeciego brata Mario". Co jakiś czas pojawia się również ogniowa kulka (znana z "Mario Bros."), która przelatuje przez dane piętro. Na szczęście istnieje kilka udogodnień w postaci bomb lub drzwi, które przenoszą przeciwników do "innego wymiaru". Ogólnie "Wrecking Crew" to połączenie gry platformowej z logiczną, w której to należy zniszczyć wszystkie punktowane obiekty aby zaliczyć poziom. Owe poziomy, zwane fazami, składają się na sto ośmiopiętrowych budynków. Gracz może także zaprojektować własne poziomy w liczbie czterech, co uatrakcyjnia rozgrywkę, która sama w sobie robi się bardzo trudna już w okolicy 25 fazy.

Dźwięk i grafika stoją na wysokim poziomie. Animacje, efekty i wykończenia jak na rok wydania gry są świetne. Do tego dochodzi dość chwytliwy motyw muzyczny, który przewija się przez całą rozgrywkę nie irytując przy tym gracza, który zajęty jest rozpracowywaniem kolejnych poziomów. Same odgłosy kruszonych ścian, wybuchów czy spadających z platform przeciwników są naprawdę dobrze wykonane. Jeśli chodzi o grywalność, to z uwagi na tryb "2 Players", gdzie gracze próbują szczęścia kolejno, ten parametr nieco spada, bo większość poziomów jest naprawdę bardzo trudna i często przydałby się drugi zawodnik, który pomógłby w szybszym i mniej stresującym zaliczeniu poziomu.

Reasumując - "Wrecking Crew" jest godna polecenia tym graczom, którzy czasem lubią pokombinować na niezobowiązującym poziomie lub pograć w grę logiczną o lżejszym kalibrze gatunkowym. Coś dla siebie znajdą również fani 8-bitowych platformówek. Ogólnie jest to niezły tytuł, który może przyciągnąć naprawdę dobrym wykonaniem jak na rok 1985. Na pewno jest to rzecz do sprawdzenia przez fanów "Mario Bros.", a i przez każdego, kto poszukuje dobrej gry na NESa (lub adaptacji danego tytułu na 8-bitową konsolę) o nieco starszym rodowodzie (okres 1981-1986).
Grafika: 9/10 Dźwięk: 9/10 Grywalność: 9/10 Ocena ogólna: 9/10