przejdź do informacji o grze

tytuł: Gradius II (J)
system: Nes [Pegasus] gatunek: Strzelanka
Widok: NORMALNY Przejdź do widoku:

RECENZJA do gry Gradius II (J)

Umieścił: Kurwydziad Status info: ZATWIERDZONE
Data dodania: 27.05.2015, 11:36 Punkty: 4
"Gradius II"
Konami Industry Co. Ltd.
16 grudnia 1988


Po samotnym starciu z Imperium Bakterionów w postaci "Bacterion Bio-Computer" ("Gradius", Konami Industry Co. Ltd. - 16 grudnia 1988) oraz Zelosa reprezentującego te same barwy i powstrzymanego przez Vica Vipera wspólnie z Lordem Britishem vel Roadem Britishem ("Salamander", Konami Industry Co. Ltd. - 25 września 1987), tym razem niniejsze uniwersum zostało zaatakowane przez niejakiego Gofera - oczywiście z tego samego podwórka.W niniejszej odsłonie Vic Viper będzie musiał stawić mu czoło bez pomocy z niczyjej strony...

Tak też fabularnie przedstawia się graczom "Gradius II" będący kontynuacją tytułów wspomnianych powyżej. System się nie zmienił, został jedynie rozbudowany aby jeszcze bardziej ułatwić starcie z Bakterionami oraz zaadaptowany do charakterystyki Wszechświata gdzie dane było żyć mieszkańcom ziemiopodobnej planety "Gradius", która w realiach platformy NES przetrwała dwa najazdy obcych i jedną wojnę prewencyjną.

Gracz przemieszczając się przez zróżnicowane lokacje i eliminując niemniej zróżnicowanych przeciwników ma do dyspozycji potężny arsenał, który może konfigurować w zależności od stylu gry oraz bieżących potrzeb. Dlatego oprócz sprawnej ręki potrzebny jest tutaj także zmysł koncentracji oraz zdolność przewidywania wydarzeń.

"Gradius II" pod względem parametrów i osiągów jest wykonany na najwyższym poziomie podobnie jak ogromna większość produkcji wypuszczanych ze stajni Konami Industry Co. Ltd.

Niniejszym recenzowaną produkcję można polecić wszystkim miłośnikom scrollowanych shoot'em-upów osadzonych w przestrzeni kosmicznej. Oczywiście, rzecz obowiązkowa dla fanów gier wspomnianych we wstępie tego omówienia.
Grafika: 10/10 Dźwięk: 10/10 Grywalność: 10/10 Ocena ogólna: 10/10